» Kalite Politikamız

Toplumu ve onu oluşturan bireylerin sağlıklı ve güçlü olarak yaşamasında, ekonomik ve sosyal yönden gelişmesinde, refah düzeyinin artmasında, güven altında, huzurlu varlığını sürdürebilmesinde yeterli ve dengeli beslenme temel koşullardan birisidir, belki de en önemlisidir. İşte biz bu aşamada yeterli ve dengeli beslenmeyi en keyifli hale getirebilmek için çalışmaktayız.

› Kaliteli üretim

› Temiz ve Hijyenik koşullar

› Teknolojik gelişmeleri takip

› Saygı, sevgi ve güven ortamı

› Güler yüzlü bir servis

› Müşteri memnuniyeti en önemli hedeflerimizdir.

Beslenme; büyüme ve gelişme, yaşamın sürdürülmesi, sağlığın korunması ve geliştirilmesi için besinlerin tüketilmesidir. Bireyin beslenme durumunu; besinin üretiminden tüketimine kadar birçok etmen etkilemektedir. Sağlıklı bir yaşam ancak besin güvencesi ve güvenliğinin sağlanması ile sürdürülebilir. Besin güvencesi, bütün insanların her zaman aktif ve sağlıklı bir yaşam için gerekli olan besin ihtiyaçlarını ve besin önceliklerini karşılayabilmek amacıyla yeterli, sağlıklı, güvenilir ve besleyici besine fiziksel ve ekonomik bakımdan erişmeleri ve sürdürmeleri durumudur.

Besinin güvenli ve sağlıklı olabilmesi için sağlıklı ve sağlıklı ortamlarda üretim yapılması gerekmektedir İlk hedefimiz sağlıklı besini sağlıklı ortamlarda üretmek ve sağlıklı bir şekilde insanlara sunmaktır. Bu nedenle de sağlıklı ortamlarda sağlıklı araç gereçlerle çalışmaktayız.

» Beslenme ve Hijyen;

› Hijyen nedir?

Sağlıklı temizliği temsil eden sağlık bilgisi toplumsal yaşamın her aşamasında karşımıza çıkmaktadır. Yaşadığımız ortamların, içtiğimiz ve kullandığımız suyun, soluduğumuz havanın kullandığımız alet ve gereçlerin ve en önemlisi gıdaların temiz ve sağlıklı yani sağlıklı olması gerekir.

» Gıda Hijyeninin Amacı;

Gıda hijyenini amacı, önce sağlıklı ve güvenilir besin maddeleri üretimini sonra besin maddelerindeki kaliteyi düşüren tehlikelerin yok edilmesini sağlamaktadır. Gıdalara bulaşan ve tüketildiğinde insanlarda çeşitli hastalıklara yol açan etken ve maddeler biyolojik kimyasal ve fiziksel kökenlidir. Sağlık açısından zararlı olan etken ve maddelerin gıdalar ve tüketimiyle insanlarda gıda enfeksiyonları ve zehirlenmeleri adı verilen hastalıklar meydana çıkar. Bu hastalıklar karın ağrısı ishal bulantı kusma terleme baş dönmesi ve ateşlenme gibi rahatsızlıklara bezende ölümlere sebep olurlar.

› Gıda güvenliği:

Her gıda işletmesinin bir gıda güvenliği programı olmalıdır. Güvenilir hammadde tedarikçi kontrol, güvenilir üretim(ideal hijyen ve teknolojik uygulamalar)güvenilir ürün (sürekli izleme iyileştirme ve müşteri memnuniyeti).Hijyen kurallarını uygulamak hem müşteri sağlığı, hem de kendi sağlığımız açısından emlidir.

Amacımız gıda hijyenini ve gıda güvenliğini sağlayarak sağlıklı yaşama ve Sağlıklı yaşama ve Sağlığa olumlu katkıda bulunmaktır.

Sefer oğlu olarak her gün Türkiye’nin dört bir yanında binlerce insana keyif veren gıdalar üretiyoruz. Bunun anlamı, insanların sağlığı üzerinde büyük bir etki yapabileceğimizdir. Bu son derece ciddiye aldığımız bir sorumluluktur. Bu nedenle çalışma politikamızda önce insan sağlığı diyoruz.

Aslında sağlık ve beslenme her zaman en önemli önceliklerimizin arasında yer almıştır. Üretim kapasitelerimiz ve çalışanlarımızın becerileri ile birleştiğinde, bu uzmanlık sağlıklı yemek yemeyi kolaylaştıracak lezzetli gıdalar sunmak açısından bizi eşsiz bir konuma getirmektedir ve canlılığa odaklanmış olmamız insanların daha iyi görünmelerine, kendilerini daha iyi hissetmelerine ve yaşamdan daha çok keyif almalarına yardımcı olmamız sağlık ve beslenmeyi işimizdeki en can alıcı nokta haline getirmektedir.

Sürekli bilgimizi artırmak en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Sağlık ve beslenme konusundaki bilgimiz her geçen gün artıyor ve tek her malzemenin sağlıkla ilgili özelliklerine yönelik yeni araştırmalar günışığına çıktıkça, ürün çeşitliliğimizi değiştiriyoruz. Kullandığımız her ürünün HACCP, ISO ve OHSAS gibi belgelerinin olmasına çok dikkat ediyoruz.

Canlılık, sağlık ve beslenme konusundaki titizliğimiz firma olarak en önemli kuralımızdır ve sağlıklı yemek yemeyi Türkiye’nin neresinde olursa olsun herkes için keyifli, kolay ve her bütçeye uygun bir hale getirecek üretimler için çok çalışmayı sürdüreceğiz.

› Anasayfa  |  › Kurumsal  |  › Sertifikalarımız  |  › Yemek Menüsü  |  › Labaratuvar  |  › Galeri  |  › Bize Ulaşın

Copyright © Seferoğlu Yemek | 2013
 Aktif Ziyaretçi : 1 | Toplam Ziyaretçi : 60648